Jak wybrać skuteczną i bezpieczną lokówkę do włosów?

dietta Uroda i Piękno

Miliony kobiet na całym świecie nie wyobrażają sobie życia bez lokówki do włosów. Korzystają z tego urządzenia na co dzień lub sporadycznie, jednak w większości damskich łazienek się ono znajduje. Popularność lokówek trwa od wielu lat, choć one same bardzo się w tym czasie zmieniły. Widać to zwłaszcza na przykładzie współczesnych lokówek, których producenci dwoją się i troją, by ich wyroby przekonały do siebie wymagające konsumentki. Wybór jest na tyle duży, że niejedna kobieta może mieć problem z podjęciem decyzji. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Lokówka dopasowana do potrzeb

Nie ulega wątpliwości, że konsumenckie wybory często podejmowane są pod wpływem reklam oraz działań marketingowców. Dotyczy to także kupowania lokówki do włosów. Zanim jednak skieruje się swoje kroki do kasy, rozsądnie będzie się upewnić, czy konkretny produkt przeznaczony jest do potrzeb konkretnej kupującej. Pod uwagę należy wziąć:

  • rodzaj włosów, a także ich gęstość,
  • średnicę lokówki, która przekłada się na kształt i wielkość loków,
  • powłokę, najlepiej jeżeli jest ceramiczna, ponieważ nie niszczy powierzchni włosa.

Wymienione powyżej cechy to podstawowe elementy, którym opłaca się poświęcić nieco więcej uwagi. Im gęstsze i grubsze włosy, tym zapewne lepiej sprawdzi się tradycyjna lokówka z szeroką średnicą. Jest to także rozwiązanie polecane kobietom preferującym efekt luźnych, swobodnych fal. Natomiast paniom dążącym do efektu gęstych, małych loczków bardziej przysłuży się lokówka automatyczna, ewentualnie ta o niewielkiej średnicy.

(Nie) zbędne dodatki

Poza wymienionymi aspektami podstawowymi nowoczesne lokówki do włosów wyróżnia także szereg dodatków. Mogą one wydawać się zbędne, a przynajmniej nieobowiązkowe. W praktyce okazują się jednak często bardzo przydatne. Na przykład możliwość regulowania temperatury w zależności od ilości dostępnego czasu, ale także planowanego efektu. Ponadto obrotowy kabel, który będzie współpracował z użytkowniczką w trakcie kręcenia loków. Kobieta jak wiadomo zmienną jest, a żeby zapewnić sobie możliwość łatwej zmiany fryzury, warto zaopatrzyć się w lokówkę z wymiennymi końcówkami.

Skutecznie i bezpiecznie

Lokówki do włosów nowoczesnej generacji udowadniają, że świetna i oryginalna fryzura nie musi być okupiona zniszczonymi włosami. Automatyczne ustawienie optymalnej temperatury oraz wysokiej jakości powłoka zapewniają dobry efekt przy jednoczesnej ochronie włosów. Co więcej, niektóre produkty wyposażone są także w funkcję jonizacji, dzięki której zyskują one więcej blasku. Jeżeli zatem ktoś planuje zakup lokówki do włosów, to warto postawić na produkt z możliwie wysokiej półki. Opłaca się też zaufać wyrobom znanych firm, które doświadczenie w tworzeniu lokówek do włosów zbierają od lat. Choć popularna marka nie zawsze jest gwarantem jakości, to jednak w przypadku urządzeń do stylizowania włosów oraz układania fryzur stawianie na sprawdzone i dobrze znane rozwiązania zazwyczaj daje dobre efekty.

You May Also Like..

Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej!

Depilacja laserowa na całym świecie od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Do Polski dotarła względnie niedawno i już zyskała […]

Głębokie oczyszczanie skóry – peeling kawitacyjny

Jednym z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, salony kosmetyczne jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, […]

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety, a manicure hybrydowy bije ostatnio rekordy popularności. Jego największą zaletą 23jest 23przede wszystkim trwałość. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *