Aerobiczna 6 weidera

dietta Na sportowo

Każdy z nas marzy o pięknym i wyrzeźbionym brzuchu. Zbliża się wiosna, a to najlepszy czas, by zacząć pracę nad swoją sylwetką. Aerobiczna 6 weidera to prosty i szybki sposób na płaski brzuch, o jakim się zawsze marzyło. Sześć ćwiczeń i sześć tygodni uczciwej pracy, a efekt gwarantowany. Program opiera się na zasadzie — minimalny czas, maksymalne rezultaty. Dzięki temu treningowi można idealnie wyrzeźbić brzuch, pozbyć się tzw. oponki i kilku zbędnych kilogramów. Na świecie są już miliony zadowolonych osób z tego programu.

Serie i cykle

Cały trening opiera się na robieniu ćwiczeń w odpowiednich seriach i cyklach.

Seria — suma cykli, które trzeba wykonać jednego dnia. Nie trzeba wykonywać ich bezpośrednio po sobie. Między każdą serią zalecany jest odpoczynek trwający przynajmniej trzy minuty. Przerwa może trwać nawet godzinę.

Cykl — każde z ćwiczeń powtórzone jedno po drugim po jednym razie. Ilość cykli, czyli ile razy bez przerwy trzeba kontynuować dane powtórzenie.

Dla lepszego zrozumienia posłużmy się przykładami. Ćwiczenia można wykonywać na dwa poniższe sposoby:

Przykładowa jedna seria ćwiczeń:

1 ćwiczenie po 6 razy na każdą nogę
2 ćwiczenie 6 razy
3 ćwiczenie po 6 razy na każdą nogę
4 ćwiczenie po 6 razy
5 ćwiczenie po 6 razy na każdą nogę
6 ćwiczenie po 6 razy

Przykładowa druga seria ćwiczeń:

1 ćwiczenie po 1 raz na każdą nogę
2 ćwiczenie 1 raz
3 ćwiczenie po 1 raz na każdą nogę
4 ćwiczenie po 1 raz
5 ćwiczenie po 1 raz na każdą nogę
6 ćwiczenie po 1 raz

Ćwiczenia w aerobicznej 6 weidera

Ćwiczenie 1

Leżymy płasko na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Na zmianę podnosimy raz jedną, raz drugą nogę zgiętą w kolanie. Kąt w kolanie i biodrze zachowany 90 stopni. Podczas podnoszenia nogi jednocześnie podnosimy barki bez odrywania tułowia. Możemy rękoma przytrzymać nogę. Pozycje utrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 2

Wykonujemy analogicznie jak pierwsze ćwiczenie, tylko podnosimy obie nogi na raz. Trzymamy 3 sekundy.

Ćwiczenie 3

Ćwiczenie wykonujemy analogicznie jak pierwsze, tylko ręce splatamy za karkiem i wytrzymujemy 3 sekundy.

Ćwiczenie 4

Połączenie ćwiczenia 2 i 3. Podnosimy obie nogi i ręce splatamy za karkiem. Utrzymujemy pozycje 3 sekundy.

Ćwiczenie 5

Leżymy na plecach, ręce wzdłuż tułowia. Podnosimy barki i splatamy ręce za karkiem. Podnosimy raz jedną, raz drugą nogę jak w poprzednich ćwiczeniach, ale nie przytrzymujemy w miejscu, tylko wykonujemy na zmianę ruchy podobne do rowerku (nożyc).

Ćwiczenie 6

Podnosimy barki i nogi do góry. Odcinek lędźwiowy zostaje przytwierdzony do podłoża. Wytrzymujemy tak 3 sekundy.

Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonane w czasie nie dłuższym niż 40 minut. W trakcie całych sześciu tygodni wykonywania ćwiczeń nie trzeba przestrzegać żadnej specjalnej diety. Zbyt drastyczna dieta może wręcz osłabić organizm i nie dać zadowalających efektów. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie spożywanych pokarmów w okresie ćwiczeń, to warto skorzystać z porady dietetyka.

You May Also Like..

Kurtka wiosenna damska – jaką wybrać?

Wiosenna aura bywa specyficzna. Chłodne dni przeplatają się z cieplejszymi, czasami pada deszcz i wieje wiatr. Taki galimatias pogodowy powoduje, […]

Dieta na masę. Co należy jeść?

Życie każdego kulturysty (a także pozostałych amatorów ćwiczeń na siłowni) dzieli się na dwa okresy – redukcję tkanki tłuszczowej oraz […]

Arginina ważna dla sportowców

Arginina to aminokwas, składnik wielu suplementów diety. Dla amatorów wspomagania organizmu dla osiągania jak najlepszych efektów sportowych aminokwas ten zalecany […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *