Sól fizjologiczna receptą na wiele dolegliwości

dietta Uroda i Piękno

Na pozór zwykły roztwór soli, wyglądem przypominający wodę a w rzeczywistości? Jakie zastosowanie ma znana od dawna sól fizjologiczna? Kiedy warto ją stosować i dla kogo jest polecana? Kryjący się pod nazwą płyny fizjologicznego, roztwór chlorku sodu mimo niezbyt specjalistycznej nazwy posiada wiele zastosowań. Stosowany jest m.in. w medycynie czy kosmetologii a także w codziennych warunkach domowych. Pomimo wielu właściwości sól fizjologiczna można dostać niemal w każdej aptece za niewielką cenę. Jeżeli mniej więcej wiemy czym jest omawiany płyn warto, dowiedzieć się do czego służy.

Zastosowanie.

Zastosowania soli fizjologicznej możemy szukać przede wszystkim w medycynie. Szczególnie porą zimowa i jesienną powinniśmy zadbać o to, aby była w domowej apteczce. Zastosowany w formie inhalacji płyn fizjologiczny, świetnie upora się z przesuszającymi się śluzówkami czy notorycznie pojawiającymi się infekcjami dróg oddechowych. Dzięki zabiegom wziewnym pozwala na bezpośrednią aplikację leku do oskrzeli czy płuc, co daje możliwość szybszego i mocniejszego działania. Forma ta, to dobra opcja dla osób chorych na astmę czy mukowiscydozę. Roztwór ten wykorzystuje się także w celu uzupełnienia płynów ustrojowych lub po prostu nawodnieniu organizmu po:

– biegunkach,

-oparzeniach,

wstrząsie pourazowym,

– wymiotach lub

– urazach.

Neutralność składu roztworu fizjologicznego pozwala także na stosowanie zewnętrzne. Polecana jest do przemywania oczu u niemowląt, przynosi ulgę dla oczu podrażnionych i przemęczonych za równo w formie kropel jak i wilgotnego kompresu. Innym wskazaniem jest przemywanie lekkich ran oraz stosowanie douszne w celu oczyszczenia lub wypłukania.

Sól fizjologiczna w kosmetyce.

Innym, mniej znanym zastosowaniem roztworu soli jest codzienna pielęgnacja domowa jak i pielęgnacja profesjonalna w formie zabiegów kosmetycznych. Dbając o urodę warto wprowadzić sól fizjologiczną do codziennego oczyszczania skóry i stosować w formie substytutu dla wody z kranu lub stosować ją do demakijażu jako zamiennik płynu micelarnego. Co prawda, nie będzie działać identycznie jak drogeryjne kosmetyki jednakże z delikatnym makijażem da sobie radę. Niewiele z kobiet wie, że sól fizjologiczna może być także składnikiem domowych kosmetyków. Ze względu na jej obojętność dla skóry można ją łączyć z wieloma składnikami. Najczęściej wykorzystywana jest przy robieniu maseczek lub toników oczyszczających i łagodzących.

Płyn fizjologiczny w gabinetach kosmetycznych i medycynie estetycznej.

Istotną rolę, sól fizjologiczna pełni w niektórych zabiegach kosmetycznych m.in. w ostatnio coraz bardziej popularnej oksybrazji lub w peelingach wodno-tlenowych. Zadaniem roztworu jest neutralizacja i zapobieganie powstawaniu podrażnień oraz dodatkowe chłodzenie skóry w trakcie zabiegu, dzięki czemu zabieg ten polecany jest nawet dla cery suchej i wrażliwej.

W przypadku medycyny estetycznej ciekawym, bo raczej mało znanym zastosowaniem tego roztworu jest wykorzystywanie soli do zabiegu powiększania piersi. Opcja ta ma zobrazować efekt końcowy pełnego zabiegu. Wstrzyknięty preparat utrzymywać się będzie maksymalnie 24 godziny, po czym zostanie wchłonięty przez organizm. Zabieg z wykorzystaniem soli fizjologicznej przeznaczony jest dla pań niezdecydowanych, ma im pomóc podjąć właściwą decyzję. Aktualnie zabieg ten zyskuje wiele fanów i jest hitem wśród pań, które szykują się na wielkie wyjścia i chcą jednorazowo co nieco w sobie poprawić.

Podsumowując, sól fizjologiczna ma wszelakie zastosowanie. Świetnie sprawdza się zarówno w warunkach domowych jak i nieco bardziej profesjonalnych. Dzięki swojej neutralności i obojętności stosowana może być już u noworodków. Korzystając z ampułek dostępnych w aptekach należy jednak pamiętać, iż nie bez powodu sól fizjologiczna sprzedawana jest w niewielkich pojemnościach., otóż ze względu na szybką utratę sterylności występuje duże ryzyko nadkażenia bakteriami, więc zaleca się, aby nie zużyć ją w ciągu maksymalnie 24 godzin od otwarcia ampułki.

You May Also Like..

Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej!

Depilacja laserowa na całym świecie od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Do Polski dotarła względnie niedawno i już zyskała […]

Głębokie oczyszczanie skóry – peeling kawitacyjny

Jednym z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, salony kosmetyczne jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, […]

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety, a manicure hybrydowy bije ostatnio rekordy popularności. Jego największą zaletą 23jest 23przede wszystkim trwałość. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *