Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej!

dietta Uroda i Piękno

Depilacja laserowa na całym świecie od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Do Polski dotarła względnie niedawno i już zyskała mnóstwo zwolenniczek tej metody usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Jeżeli zależy Ci na precyzyjnym i długotrwałym efekcie – jesteś we właściwym miejscu.

Co wyróżnia laser Vectus?

Laser do depilacji Vectus zapewnia wysoki komfort podczas zabiegu oraz innowacyjne podejście. Technologia lasera została opatentowana przez naukowców z Harvard University. Wiele lat pracy, przeprowadzonych badań i testów spowodowały, że laser Vectus jest najlepszym na rynku urządzeniem usuwającym zbędne owłosienie.

Bardzo ciekawą metodą na pozbycie się owłosienia jest laser Vectus. Za skutecznością tej metody stoi inteligentny czytnik melaniny Skintel. Dzięki niemu głowica sama dobiera odpowiednią moc lasera. powiedziała Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jakie są zalety depilacji laserowej Vectus?

 • działa niesamowicie szybko, gdyż w kilka chwil można pozbyć się owłosienia z pach

 • wysoki poziom wydajności jest przeważającą cechą charakterystyczną lasera. Czas potrzebny do wykonania zabiegu jest znacznie skrócony w porównaniu do innych urządzeń o podobnym zastosowaniu;

 • wszechstronne zastosowanie – można używać go na każdą część ciała;

 • możliwa jest depilacja każdego miejsca na ciele;

 • depilacja laserowa jest wysoce bezpieczną metodą – posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Zaawansowana technologia czuwa nad przebiegiem całego zabiegu, nie pozostawiając ani 1% na jakiekolwiek zagrożenie dla skóry pacjenta. Wewnątrz lasera umieszczonych zostało mnóstwo czujników, które sprawują kontrolę nad przebiegiem depilacji. Nie ma ani jednego elementu, który mógłby być zależnych od czynników zewnętrznych.

Nie można nie wspomnieć o najważniejszej części posiadanej przez laser – czytnik Skintel. Jest to urządzenie, które na bieżąco odczytuje poziom aktywnej melaniny w skórze i na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta wybiera do niego najlepszą opcję.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest bezbolesna, jednak jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to może czuć lekki dyskomfort. Znacznie większa część pacjentów deklaruje, że jest to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych i bardzo wygodny. Profesjonaliści dbają, aby klient czuł się swobodnie podczas usuwania owłosienia.

Kiedy warto zastosować depilację laserową?

Zazwyczaj zabieg długotrwałego usuwania włosów laserem jest wybierany w celach estetycznych. Każda osoba, która uwielbia mieć gładkie ciało z pewnością może liczyć na spektakularne efekty. W końcu istnieje metoda, która pozwala raz na zawsze rozprawić się z niechcianym owłosieniem. Co więcej, im bardziej zadbane ciało oraz z mniejszą ilością włosków, tym zmniejsza się rozwój infekcji i potliwość.

Jest ona świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie swój czas oraz komfort psychiczny. Usunięcie owłosienia pomoże w akceptacji własnego ciała oraz doda poczucia pewności siebie. Również często ze względów higienicznych ludzie decydują się na depilację laserową. Pozwala ona zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych oraz innych chorób zakaźnych.

Zapalenie mieszków włosowych może być spowodowane innymi rodzajami depilacji, natomiast laser ogranicza występujące zapalenie lub całkowicie je eliminuje.

W tym przypadkach warto zastosować depilację laserem Vectus:

 • nadmierne owłosienie,

 • wrastające włoski,

 • zalecenia lekarza (np. Proktologa),

 • niechciane owłosienie (np. na plecach czy wąsik w przypadku kobiet).

Depilacja laserowa – przeciwskazania

Mimo ogromu korzyści jakie niesie za sobą depilacja laserowa, istnieją pewne przeciwskazania do jej stosowania u niektórych osób, m.in.:

 • ciąża oraz karmienie piersią,

 • niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),

 • świeża opuchlizna,

 • choroby pęcherzowe skóry,

 • podrażnienia skóry,

 • doustna terapia retinoidami,

 • bielactwo,

 • łuszczyca,

 • skłonność do przebarwień i bliznowców.

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Zazwyczaj wykonuje się 4-5 zabiegów na jedną partię ciała. Pozwala to na pozbycie się wszystkich niechcianych włosków w różnych fazach wzrostu włosa. Są wykonywane w odpowiednich odstępach czasowych, które indywidualnie ustala specjalista.

Jak przygotować się do zabiegu?

Oto kilka ważnych informacji, które warto znać jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty:

 • zgolić włoski z wybranej partii ciała w ten sam dzień lub dzień wcześniej przed zabiegiem,

 • należy zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała w miejscu, w którym odbędzie się depilacja laserowa,

 • nie wyrywać włosków depilatorem, pęsetą, ani woskiem 4 tygodnie przed zabiegiem,

 • niedozwolone jest stosowanie kremów z witaminą A, witaminą C oraz z kwasami owocowymi na 4 tygodnie przed zabiegiem,

 • nie przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych oraz nie pić ziół o takim samym działaniu (np. nagietek, dziurawiec) tydzień przed planowanym zabiegiem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu?

Skóra pierwsze dni po zabiegu może być lekko podrażniona lub zaczerwieniona, dlatego można zastosować delikatne kremy, jak np. Alantan, Panthenol. Nie należy używać antyprespirantów oraz dezodorantów. Najlepiej zabieg wykonywać zimą, ze względu na małą ilość promieni słonecznych.

Jednak jeśli zdecydujesz się na depilację w okresie letnim, pamiętaj aby zabezpieczyć skórę kremem z wysokim filtrem UVA. Warto wystrzegać się sauny oraz basenu przez pierwsze dni po zabiegu. Od razu po zabiegu lub w przeciągu kilku godzin do 3 dni na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia i/lub obrzęki, jednak są one naturalnie i same zanikają.

You May Also Like..

Głębokie oczyszczanie skóry – peeling kawitacyjny

Jednym z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, salony kosmetyczne jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, […]

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety, a manicure hybrydowy bije ostatnio rekordy popularności. Jego największą zaletą 23jest 23przede wszystkim trwałość. […]

Sól fizjologiczna receptą na wiele dolegliwości

Na pozór zwykły roztwór soli, wyglądem przypominający wodę a w rzeczywistości? Jakie zastosowanie ma znana od dawna sól fizjologiczna? Kiedy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *