Zmień swoje niewłaściwe nawyki żywnościowe – wybierz garnek do gotowania na parze

dietta Diety i dietki

Od dawna marzysz, aby skutecznie schudnąć? Ćwiczysz, chodzisz na siłownie i nie widzisz efektów? Za pomocą garnków do gotowania na parze szybko zmienisz swoją sylwetkę! Zaczniesz żyć zdrowo i zauważysz, że masz więcej energii! Dodatkowo poprawi się Twoja uroda i koncentracja!

Komplety garnków stalowych do gotowania na parze to doskonały sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Pozwalają gotować posiłki bez użycia tłuszczu oraz soli. Pomimo to sprawiają, że gotowe dania są smaczne i spełniają bogate walory smakowe.To świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na nadwagę lub mających problemy z cholesterolem.

Garnki do gotowania na parze są bezpieczne i funkcjonalne. Mają szczelne zamknięcie i chronią przed możliwymi wypadkami (oparzeniami). Pozwalają na szybkie przyrządzanie potraw bez utraty ich cennych wartości i minerałów. Wszystkie dania ugotowane w garnkach na parze są z pewnością lekkostrawne i niskokaloryczne. Nigdy się nie przypalają i zachowują naturalne wartości składników odżywczych. Posiłki są przygotowywane w krótszym czasie, a dzięki temu nie tracą koloru, smaku, minerałów i witamin (A, C, E). Gotując w tradycyjnych garnkach warzywa np. brokuły tracimy około 70% witamin.

Rodzaje garnków do gotowania na parze

W sklepach z wyposażeniem kuchennym znaleźć można kilka rodzajów naczyń służących do gotowania na parze. Zanim wybierzemy odpowiedni z nich musimy zastanowić się na czym nam zależy i co jest dla nas najważniejsze.

Garnek do gotowania na parze

Najczęściej w sklepach znajdziemy garnek do gotowania na parze wykonany ze stali nierdzewnej, chociaż można również spotkać garnki ze szkła, ceramiki lub emaliowane. Różnić się mogą między sobą wyglądem, pojemnością oraz przeznaczeniem do kuchenek indukcyjnych lub gazowych.  Z wyglądu przypominają klasyczny garnek, który ustawia się na kuchence. Jeżeli zajrzymy do wnętrza garnka zauważymy, że składa się z kilku poziomów, pomiędzy którymi znajduje się sitko, na którym należy układać produkty żywnościowe.

Elektryczny parowar

Parowar elektryczny nie wymaga posiadania kuchenki i działa zaraz po podłączeniu go do prądu. Często jest wyposażony w dodatkowe technologie np. ciśnieniomierz. Pozwala na przygotowanie zdrowych potraw, w sposób podobny do garnków do gotowania na parze. Jedną wadą może być generowanie wyższych kosztów użytkowania, ponieważ energia elektryczna jest drożna niż pobór gazu.

Naczynie do gotowania na parze w mikrofali

Naczynie do gotowania na parze można wykorzystywać w kuchence mikrofalowej. Pozwala w szybkim czasie przyrządzić potrawy, bez potrzeby używania kuchenki gazowej lub indukcyjnej. Sprawdza się doskonale na wyjazdach lub w czasie pracy.

Parownik – bambusowe naczynie do gotowania na parze

Naczynie typu parownik bardzo popularne jest w krajach azjatyckich. Najczęściej przygotowuje się z nim słynne pierożki azjatyckie. Wykonane jest z bambusa, który nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie działania na zdrowie ludzkie i jest bezpieczny w wysokich temperaturach. Doskonałe urządzenie, które pozwala nadać potrawom bambusowego aromatu. Jednak nie można go myć w zmywarkach i jest najbardziej narażony na uszkodzenia z wszystkich naczyń parowych.

Sklep: https://naczynia.olkusz.pl

You May Also Like..

Popularne diety odchudzające – czy dają efekty?

Najczęściej popełnianym błędem w odchudzaniu jest to, że nie podchodzimy do tego w sposób racjonalny. Zamiast przygotować się na dłuższą […]

Jak obliczyć zawartość tłuszczu w organizmie?

O czym świadczy zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie? Określenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie jest podstawą do oceny stanu […]

Co warto wiedzieć o nawłoci?

Nawłoć jest to gatunek rośliny wieloletniej. Występuje ona w Europie oraz w Azji. Nawłoć ta jest byliną. Jej pędy są […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *