Jak wybrać suszarkę do włosów?

dietta Uroda i Piękno

Przez większość czasu nie możemy sobie pozwolić na naturalne suszenie włosów, wobec czego jesteśmy zmuszeni do korzystania z suszarek. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że nie wszystkie suszarki są takie same, a od tego jaki model wybierzemy zależy kondycja i wygląd naszych włosów.

Rodzaje nawiewu i grzałki

Suszarki do włosów, które posiadają jedynie funkcję nawiewu na ciepło- to zdecydowanie już przeszłość. Współczesna suszarka powinna pozwalać na regulację siły nawiewu i temperatury powietrza, a także pozwalać na zakończenie suszenia zimnym nawiewem, który zamyka łuski włosów i nadaje fryzurze połysk oraz objętość. Nie bez znaczenia jest również rodzaj zainstalowane grzałki- najlepsze są ceramiczne oraz ceramiczno- turmalinowe, które równomiernie się nagrzewają i tym samym wszystkie kosmyki mają kontakt z powietrzem o tej samej temperaturze.

Moc suszarki

Im większa,  wyrażana w watach, moc suszarki do włosów, tym szybciej urządzenie suszy. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale też krócej narażamy włosy na działanie wysokich temperatur. Najlepsze są suszarki o mocy 2000 W, szczególnie polecane dla właścicieli długich, grubych i gęstych włosów. Przy krótkich fryzurkach z cienkich włosów wystarczające będą urządzenia o mocy około 1500 W.

Jonizacja powietrza

Jonizacja pozwala na wytworzenie ujemnych ładunków elektrycznych (jony ujemne), które są w stanie zneutralizować jony dodatnie kumulujące się na włosach podczas suszenia. Dzięki tej funkcji włosy są bardziej gładkie, nie elektryzują się, a fryzura lepiej się układa. Jonizacja chroni także włosy przed utratą wilgoci i skraca czas suszenia. Obecnie większość suszarek do włosów renomowanych firm posiada funkcję jonizacji.

Praktyczne końcówki

W sprzedaży można spotkać zarówno zwykłe suszarki bez dodatkowych końcówek, jak i te które wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Które z nich są naprawdę warte naszej uwagi? Przedstawiamy te najczęściej spotykane:

– dyfuzor- to szeroka nakładka z długimi wypustkami. W zależności od podatności włosów na skręcanie pozwala na stworzenie uczesania z drobnych loczków, delikatnych fal lub po prostu zwiększy objętość fryzury

– koncentrator- wąska końcówka pozwalająca na na precyzyjne i ukierunkowane suszenie poszczególnych pasm. Ma to szczególne znaczenie, gdy podczas suszenia modelujemy włosy np. za pomocą okrągłej szczotki. Wąska końcówka suszarki pozwala dodatkowo wygładzać włosy i nadać im zdrowy połysk.

nakładka prostująca włosy– pozwala na prostowanie włosów już na etapie suszenia, bez konieczności używania prostownicy

Na co jeszcze zwrócić uwagę, żeby zakup był parktyczny

O ile zazwyczaj zwracamy uwagę na moc i funkcje suszarki do włosów, to przy zakupie rzadko zwracamy uwagę na takie szczegóły jak długość kabla czy kształt rączki. A od takich detali w dużej mierze zależy komfort użytkowania. Kabel powinien być na tyle długi, żeby można było wygodnie stanąć lub usiąść przed lustrem, jednak nie za długi, ponieważ będzie się skręcał. Rączka powinna być odpowiednio wyprofilowana i zrobiona z nieśliskiego tworzywa, dzięki czemu nie wypadnie z ręki podczas suszenia. Dobrym rozwiązaniem jest też dodatkowy uchwyt pozwalający na odwieszenie suszarki.

You May Also Like..

Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji laserowej!

Depilacja laserowa na całym świecie od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Do Polski dotarła względnie niedawno i już zyskała […]

Głębokie oczyszczanie skóry – peeling kawitacyjny

Jednym z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, salony kosmetyczne jest peeling kawitacyjny. Jest to zabieg, który przeprowadzany jest przez doświadczonych specjalistów, […]

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety, a manicure hybrydowy bije ostatnio rekordy popularności. Jego największą zaletą 23jest 23przede wszystkim trwałość. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *